Korona Virüsü Türkiye’de!

Gece yarısı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre Türkiye’de bir hastada Coronavirus tespit edildi. Korona Virüsü tespit edilen hasta ile ilgili yapılan açıklama özetle şu şekilde; 

Hastanın virüsü Avrupa teması üzerinden aldığı bilinmektedir. Dış dünyadan tamamen izole edilmiştir. Hasta bir erkektir ve genel durumu iyidir. Aile bireylerinin hepsi ve yakın çevresindeki tüm bireyler bu anlamda gözetim altındadır ve her biri şüpheli kabul edilmiştir. Hasta mahremiyetinin korunması açısından detaylı bilgilerin paylaşılması uygun bulunmamıştır. Bu ülkemizde görülen ilk vakadır. Verilere göre tanı erken konulmuştur. Virüs bulaşmışsa bu çok sınırlıdır.

Sağlık Bakanı Fatih Koca

4 Şubat 2020 tarihinde yapmış olduğumuz haberde; “Paylaşılan bilgilere göre şu an doğrulanan 20 bin 636 vaka bulunuyor. Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 427, virüsten tamamen kurtulanların sayısı ise 669.” olarak belirtmiştik.

11 Mart 2020 tarihi itibari ile bu veriler şu şekilde görünmekte;

Doğrulanan  125 bin 851 vaka bulunuyor. Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bin 615, virüsten tamamen kurtulanların sayısı ise 66 bin 998.

Rakamlardan gördüğünüz gibi 40 günlük bir sürede hayatını kaybedenlerin sayısı 10 kattan fazla artmış.

Johns Hopkins Üniversitesi tarafından paylaşılan haritayı aşağıda canlı takip edebilirsiniz.

Corona virüsü yayılım verileri.. “Canlı Takip”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Koronavirüs Sosyal Medyaya Nasıl Yansıdı?

Cum Mar 13 , 2020
Adba Analytics, The Brand Age Dergisi ile birlikte hazırladığı raporda, koronavirüs hakkındaki konuşmaları analiz etti. Sosyal CRM ve sosyal veri analizi şirketi Adba Analytics, The Brand Age Dergisi ile birlikte 21 Ocak – 11 Mart 2020 aralığını baz alarak hazırladığı raporda, sosyal medya kullanıcılarının koronavirüs ile ilgili paylaşımlarını ve konuşmalarını […]

Recent Post