5 Egzersiz İle Koltuk Altı Yağlarınızdan Kurtulun

Bahar geliyor ve yavaş yavaş yazlık elbiselerimizi giymenin hayalini kurarken, koltuk altınızdan çıkan yağların düşüncesi de moralleri bozuyor. Bu koltuk altı yağlarınızdan kurtulmanın yolu kaslarınızı egzersiz ile hareket geçirerek, sıkılaşma sağlamaktan geçiyor.

Size birkaç basit hareketle bu yağlardan nasıl kurtulacağınızı göstereceğiz.  Beslenme programınızı düzenleyerek aşağıdaki egzersizleri yapmaya başlayın, sadece koltuk altınız değil, vücudunuzun tamamının forma gireceğini göreceksiniz. Sadece inanın ve deneyin.

Chest Press Floor ile ilgili görsel sonucu

Chest Press Floor (Sırt Üstü Baskı)

Sırt üstü uzanın ve omuzlarınızın üstünde düz kollarla bir çift dambıl tutun. Üst kollarınız zemine değene kadar kollarınızı indirin ve yukarı doğru başlangıç ​​konumuna getirin. Bu hareketi 8 kez tekrar edin. Bu hareket sırtınıza da iyi gelecektir.

Staggered Push-Ups ile ilgili görsel sonucu

Staggered Push-Ups ( Kollarınızın Üstünde Hareket)

Ayaklarınız ve kollarınız düz olacak şekilde sert zemine koyun. Normal itme pozisyonunda aşağı yukarı inip kalkın. Sağ ve sol kolunuza eşit ağırlık vermeniz önemlidir.  Bu hareket ile hem bacak hem kol kaslarınız çalışır.  Ancak ayrıca tek kol ile yapmaya başlarsanız koltuk altı yağlarınız daha erken erir ve kaslarınız kuvvetlenir. Bu çalışmayı da 10 kez tekrar etmelisiniz.

Dumbbell Fly Floor ile ilgili görsel sonucu

Dumbbell Fly Floor ( Dumbıl ile Yerde Uçuş)

Sırt üstü uzanın ve kollarınızı iki yana açın. Ellerinize dumbıllarınızı alın.  Dirseklerinizi  yere çarpana kadar indirin ve kaldırın. Bu hareketi 15 kez tekrar edin.

Dumbbell Row ile ilgili görsel sonucu

Dumbbell Row (Dambılı Zorlamak)

Bu egzersizin birçok faydası var. Orta sırt, pazı, sırt ve omuzlarınızın çalışmasını hedeflerken aynı zamanda poponuzu çalıştırarak aynı zamanda popo dikliğinize de faydası olacaktır.

Chair dips (Sandalye Egzersizi)

Sandalyeden uzaklaşın, yani ellerinizi arkadan sandalyenin üstüne koyun.  Ancak sanki sandalyenin önünde ikinci bir sandalye varmış gibi oturma pozisyonunda durun. Elleriniz düzgün bir şekilde yerleştirildiğinde, bir iki adım öteye basarak bacaklarınızı düzeltin ve topukların zemine temas etmesini sağlayın. Vücudunuz kalkacak şekilde kollarınızı düzeltin. Bu sizin başlangıç ​​konumunuz. Dirseklerinizi bükün ve dirsekleriniz 90 dereceye gelene kadar kendinizi indirin, tutun ve başlangıç ​​konumuna geri tekrar düzleşin. Bu egzersizi en az 5 kez yapmanızı öneriyoruz.

Tüm egzersizlere başlamadan önce mutlaka doktor kontrolü önerilir. Doktor kontrolünden olumlu yanıt aldıysanız. Koltuk altı yağlanmasına karşı egzersiz hareketlerine başlamadan önce mutlaka 20 dakika kadar ısınma egzersizleri yapmalısınız. Böylece sakatlanma veya herhangi bir rahatsızlık problem yaşama riskiniz minimuma iner.

Selülitten Kurtulmak için Egzersiz Önerileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Erkekler de Rahim Ağzı Kanseri Aşısı Olmalı

Cts Şub 20 , 2021
Rahim ağzı kanseri dünyada 45 yaş altı kadınlarda en sık görülen ikinci kanser türüdür. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Orhan Ünal, bu kanserden korunmak adına kadınlar gibi erkeklerin de HPV aşısı olması gerektiğini söyledi. Dünyada 45 yaş altındaki kadınlarda en sık görülen ikinci kanserin rahim ağzı kanseri olduğunu […]
rahim ağzı

Recent Post