Evden çalışma insanları sağlıksız beslenmeye itiyor!

İngiliz İstihdam Araştırmaları Enstitüsü’nün yaptığı bir araştırma, corona virüs krizi sırasında evden çalışmaya zorlanan insanların sağlıksız beslendiğini ve uyku sorunları yaşadığını ortaya çıkardı.

500 çalışandan oluşan bir ankette ayrıca kas, kemik, tendonlar ve sinir şikayetlerinde önemli bir artış olduğu ortaya çıktı.

Ankete katılanların yarısından fazlası, normal fiziksel durumlarına kıyasla, özellikle boyun, omuz ve sırtta yeni ağrı hissettiğini söyledi.

Evden çalışma insanları sağlıksız beslenmeye itiyor!
Evden çalışma insanları sağlıksız beslenmeye itiyor!

Sağlıksız Besleniyorlar

Anket aynı zamanda egzersiz ve diyetin azaldığını, işçilerin yarısından fazlası daha az egzersiz yaptığını ve daha sağlıksız beslendiğini ortaya çıkardı.

Corona virüsün yayılmasını yavaşlatmak için uygulanan karantina, spor salonlarının kapanmasına neden oldu ve insanlar günde sadece bir kez egzersiz yapabiliyor.

Daha fazla alkol tüketiyorlar

Bu arada, ankete katılanların beşte biri, normalde tükettiklerinden daha fazla alkol tüketmeye başladıklarını söyledi.

Ankete katılanların çoğu endişe nedeniyle uyku kaybının yanı sıra ilgili yorgunluk semptomlarında da bir artış olduğunu bildirdi.

Yarısı uzun ve düzensiz saatler çalıştıklarını ve mevcut iş-yaşam dengeleriyle mutlu olmadıklarını söyledi.

İstihdam Araştırmaları Enstitüsü’nün İK araştırma geliştirme başkanı Stephen Bevan, “İşverenler, evden çalışırken bile personelinin refahından hala sorumlu olduklarını kabul etmelidirler. Çalışanların refahını artırmak için atabilecekleri bazı adımlar var” dedi.

İLGİLİ HABER

Güncel Corona Haritası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

20 Yaş Dişi Problemleri

Cum Nis 17 , 2020
20 yaş dişi genellikle çene kemiği içerisindeki yeri ve üzerinin dişeti veya kemikle kaplı olmasından dolayı gömük durumdadırlar. Dişin bir bölümü dişeti ile kaplı olduğu durumlarda sıklıkla enfeksiyon ve buna bağlı olarak yüzde şişme ve çene açmada azalma meydana gelir. Tekrarlanan enfeksiyonlar sonucu 20 yaş dişlerin etrafındaki kemik erimeye başlar […]
20 yaş dişi

Recent Post