Aloe Vera

Aloe Vera, Güneş Yanıkları ve Cilt Tedavilerinde Kullanılır

Etli ve sulu bitkilerden olan aloe vera, tropik iklimlerde bolca yetişen ve şifalandırma için sık sık kullanılan bir bitkidir. Aloe veranın suyu diye bilinen ve satılan ürünler aloe vera bitkisinin yaprağının etinden yapılır. Bu sıvının en sık kullanıldığı alanlardan biri güneş yanığı ve yara iyileştirme tedavileridir. Aynı zamanda antioksidan, antiviral ve antibakteriyel özelliklere de sahip olduğu da bilinir.

Kullanım Alanları:

  • Aloe veranın en sık kullanıldığı şekli sıvı formundaki halidir. Direkt olarak kendi bitkinizden elde edeceğiniz sıvıyı ya da satın aldığınız aloe vera sıvısını cildinize, sivilce izlerine, güneş yanıklarına, açık olmayan yaralara uygulayabilirsiniz. İnce bir tabaka halinde uyguladığınız aloe verayı çok bekletmeden soğuk suyla durulamayı unutmayın.
  • Aloe veranın sıvısı krem haricinde su ile seyreltilerek içecek olarak da tüketilebilir.

Not: Daha önce aloe verayı cildinizde kullanmayı hiç denemediyseniz öncelikle vücudunuzun küçük bir bölgesine sıvıyı sürüp yıkadıktan sonra 24 saat bölgeyi gözlemlemeyi ihmal etmeyi unutmayın. Eğer herhangi bir alerjiniz varsa bu süreçte cildinizde yanma, kızarma gibi etkiler olabilir. Böyle durumlarda mutlaka bir doktora danışarak hareket edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Gülüş Tasarımı Nedir, Nasıl Yapılır, Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Pts Ara 4 , 2023
Dijital Gülüş Tasarımı (Digital Smile Design) Nedir? Dijital gülüş tasarımı hastadan alınan ağız içi ve ağız dışı fotoğraflar ile dişlerine ait ölçülerin alınıp dijital ortamda kişiye özel gülüşün planlanması işlemidir. Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır? Gülüş Tasarımı Hangi İşlemleri İçerir? Gülüş tasarımı iki seans olarak planlanmaktadır. İlk seansta hastadan ağız içi, […]

Recent Post