BioNTech ve Pfizer’in Geliştirdiği Aşıya Onay

Avrupa İlaç Ajansı, BioNTech ve Pfizer’in geliştirdiği Covid-19 aşısının Avrupa Birliği ülkelerinde kullanılmasına onay verdi.

Avrupa İlaç Ajansı, BioNTech ve Pfizer’in geliştirdiği Kovid-19 aşısının AB’de kullanılmasına onay verdi. Son onayın ise önümüzdeki günlerde Avrupa Komisyonu’ndan gelmesi bekleniyor.

Almanya, Fransa, Avusturya ve İtalya 27 Aralık’ta aşı kullanımına başlamayı planlıyor. ABD ve İngiltere aşı kullanımına bu ay başında başlamıştı.

27 üyeli, 450 milyon nüfusa sahip Avrupa Birliği halkın yüzde 70’ini aşılamayı hedefliyor.

Avrupa’da pandemi 470 bin kişinin hayatını kaybetmesine yol açtı. İkinci dalga vakalarındaki artış sonrası hükümetler daha sıkı tedbirler alarak salgının etkilerini hafifletmeye çalışıyor.

Maske enfeksiyon riskini yüzde 45 azaltıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Pandemi dönemindeki hareketsizlik kas kaybına neden oluyor

Per Ara 24 , 2020
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yaşanan hareketsizlik, pek çok sağlık problemini beraberinde getiriyor. Pandemi sürecinde evlere kapanılmasıyla fiziksel sorunların yanı sıra psikolojik ve metabolik hastalıkların ortaya çıkabileceğini belirten uzmanlara göre, en sık karşılaşılan durumlardan biri kas kaybı. Liv Hospital Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nden Op. Dr. Kaya Turan ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Öğretim Üyesi […]
evde spor

Recent Post