BioNTech ve Pfizer’in Geliştirdiği Aşıya Onay

Avrupa İlaç Ajansı, BioNTech ve Pfizer’in geliştirdiği Covid-19 aşısının Avrupa Birliği ülkelerinde kullanılmasına onay verdi.

Avrupa İlaç Ajansı, BioNTech ve Pfizer’in geliştirdiği Kovid-19 aşısının AB’de kullanılmasına onay verdi. Son onayın ise önümüzdeki günlerde Avrupa Komisyonu’ndan gelmesi bekleniyor.

Almanya, Fransa, Avusturya ve İtalya 27 Aralık’ta aşı kullanımına başlamayı planlıyor. ABD ve İngiltere aşı kullanımına bu ay başında başlamıştı.

27 üyeli, 450 milyon nüfusa sahip Avrupa Birliği halkın yüzde 70’ini aşılamayı hedefliyor.

Avrupa’da pandemi 470 bin kişinin hayatını kaybetmesine yol açtı. İkinci dalga vakalarındaki artış sonrası hükümetler daha sıkı tedbirler alarak salgının etkilerini hafifletmeye çalışıyor.

Maske enfeksiyon riskini yüzde 45 azaltıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kırışıklık için Tedavi Yöntemleri

Çar Ara 23 , 2020
Beslenme, yaşam koşulları ve yaşın da ilerlemesiyle cilt hücrelerinin yenilenmesi yavaşlar, cilt esnekliğini kaybeder. Yenilenmenin yavaşlamasıyla birlikte de, cildin katlandığı bölgelerde kalıcı çizgiler oluşur. Cildiniz gerginliğini ve sıkılığını, protein tarafından üretilen kolajenin azalması sonucu kaybetmeye başlar. Kolajen azalınca yaşlanma etkileri ortaya çıkar, kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir. Yaşlanmanın getirdiği ince […]
kırışıklık

Recent Post