Yüz Kusurları Nasıl Gizlenir?

Yüzümüzdeki kusurlardan hiç birimiz hoşlanmayız. Yüz kusurları bazen yorgunluktan bazen ise kızarıklık ve sivilce lekeleri nedeniyledir. Bu lekelerin kapatılması için elbette ki her zamanki gibi bir çok makyaj malzemesi kullanmak zorundayız. Bu malzemeleri sadece lekelerin gitmesini istediğimiz zamanlarda, yüz kusurları gizlemek istediğimizde kullanırsak makyaj malzemeleri cildimize çok da fazla zarar vermez.

Şimdi gelelim hangi yüz kusurunuzu nasıl gizleyebileceğiniz sorusuna…

Yorgun Görünen Gözlerin Daha Canlı Görünmesi İçin

Bazı sebeplerden dolayı gün içinde yüzümüz ve gözlerimiz olduğundan daha cansız görünebilir. Halsiz bir göz ve yüz görüntüsü de hem kişinin aynaya baktığında kendisinin hem de çevresindeki kişilerin psikolojisini pek de iyi etkilemez. Gözleri daha canlı göstermek için göz kenarlarına bej renkte far sürerek bakışlarınızın daha sağlıklı ve daha canlı bakmasını sağlayabilirsiniz.

Daha estetik bakışlara sahip olmak istiyorsanız kirpiklerinizi rimellemeden önce bir miktar pudrayı kirpiklerinize sürerek kirpiklerinizi daha kalın ve daha hacimli bir hale getirebilmeniz mümkün. Bu şekilde yorgun olan bakışlarınız gidecek daha canlı bakışlarla etrafı süzebileceksiniz.

Kahverengi Yüz Lekeleri Nasıl Gizlenir?

Cilt üzerinde en fazla sinir bozucu lekeler kahverengi lekelerdir. Çünkü çok uzaktan bile görünür ve insanın yaptığı makyajı hissetmesine izin vermez. O zaman kahverengi lekelerden tamamen kurtulmaya ne dersiniz. Bir tutam kimyon ile tüm kahverengi lekelerinizin ovularak geçtiğini görebilirsiniz. Kahverengi yüz lekelerinizden geçici kurtulabilmek için ise cildiniz üzerinde koyu renk kullandığınız fondötenden sürün ve daha sonra kullanmak istediğiniz fondötenden tüm yüzünüze sürün. Kahverengi lekelerin makyajınızdan önce bu sistemle tamamen kapandığını göreceksiniz.

Çatlamış Dudak Makyajı

Eğer dudaklarınızda sürekli çatlaklar oluşuyorsa mutlaka E vitamini eksikliğiniz var demektir. Bunun takviyesini almak için bir doktora başvurabilirsiniz. Eğer dudak çatlaklarınız sürekli değil de arada bir soğuktan veya farklı hava değişimlerinden oluşuyorsa o zaman sizler için çatlamış dudak makyajının tarifini verelim.

Öncelikli olarak rujunuzu sürmeden dudaklarınıza bir müddet önce nemlendirici dudak bakım ürünlerinden bir miktar sürün. Daha sonra kalıp halinde değil küçük dokunuşlar ile rujunuzu özenli bir şekilde sürün. Eğer dudağınızın çatladığını bir gün önceden gördü iseniz dudağınızı biraz zeytinyağı biraz da bal karışımı ile masaj yaparak çatlaklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Göz Kenarındaki Kırışıklıkları Kapatma

Kırk yaşını aştınız ve biraz biraz göz kenarlarınızdaki, dudak kenarlarınızdaki kırışıklıklar belli mi oluyor. O zaman makyajınızı özenli yaparak bu kırışıklıklardan gün içinde kurtulabilirsiniz. Kırışıklıkları kapatmak için yapmanız gereken işlem çok kolay. Kullandığınız fondötenden bir ton açık olan kapatıcı ile tam da kırışıkların üzerine biraz baskı uygulayarak kırışıklıkları ortadan kaldırabilirsiniz. Fakat daha sonra tüm yüzünüze fondöteninizi yayarak sağlam bir makyaj yapmalısınız ki kırışıklıklar üzerinde oynadığınız oyunlar belli olmasın ve yaptığınız küçük oyun ile kırışıksız bir cilde kavuşun.

Klamidya Hastalığı Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Her bahar bir depresyon

Paz Eki 23 , 2022
“Doğanın ekolojik dengesine ayak uydurmaya çalışan insanoğlu, vücudunun salgıladığı hormonların etkileriyle de baş etmeye çalışıyor” Uzmanlar, mevsim geçişlerinin depresyon nedeni olabileceğini belirtti. Psikolog Meriç Mavi, gündüz ve gece dengesinin yaz dönemlerinde kişiyi keyifli hissettirirken, kış döneminde duygusal bir karmaşayı tetikleyebileceğini belirterek, “Yeni bir kış döneminin başlayacak olmasıyla sorumluluklar daha da […]
Her bahar bir depresyon

Recent Post