Yoga, erkeklerin cinsel hayatını olumlu etkiliyor

Araştırmalar, yoganın erkelerin cinsel hayatını olumlu yönde etkilediğini ortaya çıkardı. Bilimsel bir inceleme, yoga veya koşmanın erken boşalma ile mücadelede etkili olabileceğini öne sürüyor.

Uzmanlar, erkeklerin cinsel hayatları üzerinde çalıştı ve yatak odasında biraz daha uzun süre kalmak isteyen erkekler için yogayı önerdiler.

3.485 erkek dahil 54 çalışmaya baktılar. Araştırma, 18 ila 45 yaşları arasındaki erkekleri içeriyordu. 35 kişilik bir gruba, haftanın beş günü, günde en az 30 dakika koşmaları söylendi. Bu erkeklerde birliktelik sırasında erken boşalmanın önüne geçildiği görüldü.

Günde sadece yarım saat yürümeleri söylenenlerde ise bu süre 50 saniye sürdü. Başka bir çalışma da 12 hafta yoga yapan 26 erkeği inceledi ve sürelerin üç kattan fazla arttığı ortaya çıktı.

Anglia Ruskin Üniversitesi liderliğindeki inceleme ise ginseng meyvesi özünün erkeklerin cinsel performansını iyileştirebileceğine dair zayıf kanıtlar buldu.

Profesör Lee Smith, “Bu kanıt, az sayıda erkeği içeren çalışmalara dayanmakta ve bu alanda daha fazla araştırmaya ihtiyacımız var, ancak fiziksel aktivite gibi yaklaşımlar tüm erkeklere yardımcı olabilir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Depremde Ruh Sağlığı

Çar Mar 15 , 2023
Deprem yaşayan için ciddi bir travma, kayıplar yaşayanlar için derin bir üzüntü, yaşamayan içinse yine büyük bir kaygı ve üzüntü yaratır.  Travma ve Deprem Travması Nedir? Travma kişinin fiziksel ve/veya ruhsal bütünlüğünü tehdit eden olay ya da durumdur. Deprem travması, depreme direkt ya da dolaylı yoldan maruz kalan kişilerin yaşadığı travmadır. […]

Recent Post