Corona virüsünün gerçek zamanlı haritası yayınlandı

Johns Hopkins Üniversitesi‘ndeki araştırmacılar, Corona virüsünün yayılımının takip edilebilmesi için, gerçek zamanlı çevrimiçi bir harita geliştirdi.

Corona virüsü Çin’de artarak devam ederken tehlikenin boyutu her geçen gün daha da etkili hale geliyor. Şu an için 18 farklı ülkede görülen ve 400’den fazla kişinin hayatını kaybetmesine yol açan Corona virüs salgını nedeniyle Google, Apple, Facebook, Amazon ve Microsoft gibi önemli teknoloji firmaları Çin seyahatlerini yasakladı.

Dünyada dalga dalga yayılan virüs salgınının etkileri gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Johns Hopkins Üniversitesi‘ndeki araştırmacılar, Corona virüsünün günlük durumunu gösteren çevrimiçi bir harita geliştirdi ve Corona salgını hakkındaki haritayı internet sayfası üzerinden kullanıma sundu. Paylaşılan haritadan virüsün şu an için hangi ülkelerde görüldüğünü takip edebiliyorsunuz.

4 Şubat 2020 tarihli Corona virüsü yayılım verileri..

Virüs salgınını gerçek zamanlı gösteren haritaki veriler ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, Dünya Sağlık Örgütü, Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi, Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi ve Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan toplanıyor. Paylaşılan bilgilere göre şu an doğrulanan 20 bin 636 vaka bulunuyor. Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 427, virüsten tamamen kurtulanların sayısı ise 669.

Johns Hopkins Üniversitesi tarafından paylaşılan haritayı aşağıda canlı takip edebilirsiniz.

Corona virüsü yayılım verileri.. “Canlı Takip”