Dövme sildirmek revaçta

Lazer ışınlarıyla dövme sildirmek, bugünün şartlarında en etkili çözümdür. Lazer ışınları hapsedilen dövme boyalarını parçalar ve kontrollü bir hasar oluşturur. Dövmeleri ısı enerjisiyle yakar ve dokunun iyileşmesiyle dövme rengi silinip deri rengine eşitlenir. Dövme silme tedavisi dövmelerin olduğu tüm alanlarda uygulanabilir. Bu işlem, tüm dövmelere uygulanabilir. Fakat bütün dövmeler deri rengine tamamen eşitlenemez. Lazerle en uygun şekilde tedavi edilmeye çalışılır.

Acı Duyulur mu?

Bu tedavi lokal anestezi eşliğinde yapıldığı için uygulama esnasında şiddetli bir acı hissedilmez. Lazerle dövme seansları, dövmenin silinme başarısına göre değişir. Dövmenin silinme başarısı ve seans sayısı aynı kriterlere bağlıdır. Bu kriterler; dövmenin derinliği, süresi, yapıldığı boyanın kalitesi ve rengidir. Bu nedenle seans sayısı her hasta için farklıdır. Koyu renkli ve eski dövmeler, yeni ve açık renkli dövmelere oranla daha başarılı şekilde deri rengine eşitlenir.

İz Kalır mı?

Yapılan seanslardan sonra kalıcı bir yan etki oluşmaz. Oluşan yan etkiler işlem nedeniyle oluşan geçici yan etkilerdir. Bu yan etkiler genellikle kızarıklık, kabuklanma ve şişliktir. İşlemden sonra bölgede dikkat edilmesi gereken kurallara özen gösterilmesi ile 1 hafta içinde bu yan etkiler hafifleyerek geçer.

Tedavi Sonrası Nelere Dikkat Etmeli?

Dövme sildirmek lazer ışınlarıyla yapıldığı için lazer ışınlarının sakınca teşkil etmeyeceği kişilerde yapılmalıdır. Bu konu hakkında sağlıklı bilgi almak için doktora danışmak gerekir. Lazerle dövme silme işleminden sonra uygulama alanını güneşten korumak çok önemlidir. Dövme silme tedavisi bitene kadar uygulama alanına makyaj yapmamak, üzerine yeni bir dövme yaptırmamak gerekir.

Bu ürünler annelik içgüdüsüne zarar veriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Belsoğukluğu (Gonore) nedir? Belsoğukluğu belirtileri ve tedavisi…

Pts Ağu 31 , 2020
Hem kadın, hem de erkeklerle görülmekte birlikte, erkeklerde görülme saklığı daha fazla olan belsoğukluğu bakterileri en sık oral, anal veya vajinal ilişki dahil olmak üzere cinsel temas sırasında bir kişiden diğerine geçer. Şimdi, belsoğukluğu (gonore) nedir? Belsoğukluğu belirtileri ve tedavisi ile ilgili bilinmesi gerekenlere daha yakından bakalım. Belsoğukluğu Nedir? Belsoğukluğu […]
Belsoğukluğu (Gonore) nedir? Belsoğukluğu belirtileri ve tedavisi…

Recent Post