Hassas dişler için evde bakım

Havaların ısınmasıyla birlikte evlenecek çiftler bir bir nikah tarihi alırken bir taraftan da düğünlerinde kusursuz bir gülüşe sahip olmak isteyenler diş hekimleriyle görüşüp daha beyaz bir gülüşe sahip olmak için tedavi oluyorlar.
Diş Hekimi Onur Öztürk estetik diş hekimliğindeki son teknolojilerinden yararlanıp daha beyaz ve daha güzel bir gülüşe sahip olan gelin ve damat adaylarının nikah masasında beyaz bir gülümsemeyle ‘evet’ demenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtiyor ve bize bu yöntemler hakkında kısaca bilgi veriyor.

Evlenecek olan çiftlerin en çok tercih ettiği tedavi yöntemi nedir?
Evlenecek çiftler arasında en çok tercih edilen yöntem diş beyazlatma yöntemidir. Bu yöntem aslında diğer restoratif metotlara göre daha ekonomik ve zahmetsiz olarak gerçekleştirilebilen bir tedavi yöntemidir. Bu yöntemde dişlerin yüzeyindeki gözenekli mine yapısında oluşan renkli, organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatma jelleri ile giderilir. Evde ve klinikte olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleştirilebilen bu yöntem sayesinde dişlerde 4-6 ton arasıdan bir açılma meydana gelir. Klinikte gerçekleştirilen diş beyazlatma işlemi bir saat kadar kısa bir sürede gerçekleştirilirken evde yapılan diş beyazlatma işleminde kullanılan jelin derişiminin biraz daha az olmasından dolayı biraz daha uzun süre de gerçekleştirilir. Evde yapılan diş beyazlatma işleminde hastaya diş hekimi tarafından hastanın dişlerinin ölçüsüne göre verilen kalıplar ve jeller hasta tarafından günde 4-8 saat arasında takılarak gerçekleştirilir.

Hangisi daha İyi?
İki yöntemde diş hekimleri tarafından tavsiye edilmekte ve kullanılmaktadır. Bazı durumlar da ise dişlerin beyazlaması için her iki yönteminde kombine bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Ancak hangi yöntemin sizin için daha uygun olduğuna yine diş hekiminiz karar vermelidir.

Beyazlatma işlemi dişlere zarar verir mi?
Diş beyazlatma işleminin bir diş hekimi tarafından yapılması durumunda dişlere ya da dişetlerine zarar vermediği yapılan araştırmalar da ispatlanmıştır.

Dişlerinin yapısından, şeklinden memnun olmayanlara diş hekimleri ne öneriyor?
Eğer kişi dişlerinin aralıklı olmasından, küçük olmasından kısacası yapısından ve şeklinden memnun değilse onlara porselen laminate vener denilen ince porselen yaprakları önerilir. Estetik diş hekimliğin de kullanılan son teknolji diyebileceğimiz porselen yapraklar sayesinde dişlerinin yapısı yüzünden gülemeyen, gülüşünü gizlemek zorunda kalanlar bile 4-6 gün gibi kısa bir süre de kusursuz gülüşe sahip olabiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kanserden Korunmak İçin Nar Tüketin

Çar Kas 17 , 2021
İstanbul Bilim Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkam Prof. Dr. Funda Elmacıoğlu, bağışıklık sistemini güçlendiren narın kolesterol ve şekeri dengelediğini bildirdi. Prof. Dr. Elmacıoğlu, içeriğindeki özellikleri nedeniyle adeta üç, doğal antibiyotik özelliği taşıyan narın sofralardan kesinlikle eksik edilmemesi gerektiğini vurguladı. Vitamin deposu narın herkesin tüketmesi gereken bir meyve […]
Kanserden Korunmak İçin Nar Tüketin

Recent Post