Kanser savaşçıları: Brokoli-Lahana-Marul

Brokoli, lahana ve Marul, ABD’de yapılan bir araştırmada bir kez daha “kanser“e karşı koruyucu olduğunu kanıtladı.

Brokoli, lahana ve marulun genlerde “detoks” etkisi yaratarak boyun ve baş kanserine karşı koruduğunu ortaya çıkardı.

ABD’deki araştırma; brokoli, lahana ve marulun genlerde “detoks” etkisi yaratarak boyun ve baş kanserine karşı koruduğunu ortaya çıkardı.

Amerikalı bilim insanı Dr. Julie Bauman yaptıkları araştırmada, baş ve boyun kanserli hastalar üzerinde deney yaptıklarını ve kanserli hücrelere verilen farklı dozlardaki sulforafenin kanserojenleri ortadan kaldıran proteinler üreterek hücreleri koruma altına aldığını söyledi.

Brokoli, lahana ve marulun içinde sulforafen isimli maddenin yoğun olarak bulunduğunu belirterek, bu maddenin insanları kanserojenlere karşı koruduğunu hatırlattı. Bauman, baş ve boyun kanserli hastalar üzerindeki deneyde, kanserli hücrelere verilen farklı dozlardaki sulforafenin kanserojenleri ortadan kaldıran proteinler üreterek hücreleri koruma altına aldığını söyledi.

 

Anemi, Kansere İşaret Olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Havucun faydaları

Çar Ağu 12 , 2020
Havuç, en sağlıklı bitkiler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Yapısal olarak maydanozgiller familyasına ait olan havuç, kökü toprağın altında gelişerek büyüyen salata ve yemeklerde yaygın olarak kullanılmakta olan bir kış sebzesidir. Peki havucun faydaları nelerdir? Havuç suyunun yararları nelerdir? Bünyesinde barındırdığı A, C, K vitaminleri, pantotenik asit, potasyum, folik asit, […]
Havucun faydalari

Recent Post