Pankreas Kanserine Karşı Şifa Doğal Ürünlerde

Herkesin korkulu rüyası olan kansere karşı yeşil sebze tüketimi şifalı özellikleri ile önemli. Tüm dünyada hızla yayılan kanserle savaşmanın birinci yolu, bilinçli ve doğru beslenmeden geçiyor.

Özellikle sebze ve meyveler kanserle mücadelede önemli rol oynuyor. Kuşkonmaz, kereviz, maydanoz gibi sebzeler burada öne çıkıyor.

Kanser türleri arasında  pankreas kanseri dikkat çekiyor. Prof. Dr. Erkan Topuz, pankreas kanseri hastalarının, proteinden zengin beslenmeleri gerektiğini vurguluyor. Pankreas tehlikesi olan hastalanın balık, yağsız kırmızı et, kümes hayvanları, köy yumurtası, yoğurt, baklagiller tüketmesini öneren Prof. Dr. Topuz, pankreas kanserine yakalananlara da şu önerilerde bulunuyor:

Zeytinyağını tercih edin.

Çiçek balı, kara üzüm pekmezi tüketin.

Havuç, portakal suyu için. Ancak meyve sularını hemen değil, uzun sürede tüketin. (1 bardak 15 – 20 dakika sürede içilmelidir)

Semizotu, enginar, kereviz, yer elması gibi gıdalar yiyin.

Kuşkonmaz, kereviz ve maydanoz suyunun hayvanlarda tümörü küçülttüğü, hatta yok ettiği görülmüştür. Hastalar özellikle kuşkonmaz tüketmeli.

Günde 1 tatlı kaşığı zerdeçal, çökelek, keçi peyniri yoğurdu yiyin.

Günde 2 kereden fazla şeker alımı yüzde 70 oranda pankreas kanseri riskini artırır. Bu yüzden şekerden kaçının.

Yer fıstığı ve cevizin kansere karşı destek tedavi olarak faydası vardır.

Pankreas az enzim salgıladığından dolayı ananas, avokado, papaya tüketin. Günde 1 bardak ananas suyu için.

Kadınlarda Demir Eksikliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bir bardak limonlu su 8 mucize demek

Per Eyl 10 , 2020
Limonlu su diğer adı ile şekersiz kant pek çok sorunun çözümüne yardımcı olup, vücuttaki frekansların düzenliyor. Sağlıklı bir bedenin ilk kuralı sağlıklı yaşam ve güne başlarken kahvaltı yapmak da bu işin önemli adımlarından biri. Eğer kilo vermek ve verdiğiniz kiloları korumak istiyorsanız, limonu mutlaka hayatınıza sokmalısınız. Güne limonlu su ile başlamak […]
Bir barak limonlu su 8 mucize demek

Recent Post