Kas ağrılarına 6 doğal çözüm

Kötü duruş pozisyonu ve soğuk havalar kas ağrılarına neden olabiliyor. Doğal çözümlerin ağrı kesici etkisiyle bir nebze de olsa rahatlayabilirsiniz.

Kaslara aşırı yüklenme, kötü duruş pozisyonu, psikolojik gerilimler ve soğuk algınlığı can yakan kulunç ağrılarının başında geliyor. Uzmanlar bu ağrıların yaşam kalitesini önemli ölçüde düşürdüğünü, doğal çay ve karışımların iyi geldiğini aktarıyor.

Portakal kabuğu

Cam bir kavanozun yarısına kadar saf zeytinyağı koyun. Ardından küçük parçalara ayrılmış portakal kabuklarını ekleyin. 2 hafta kadar güneş alabileceği bir yere bırakın. Ağrı olan bölgelere masaj yaparak uygulayın.

Papatya

İnce kıyılmış taze papatya çiçeğini bir şişenin ağzına kadar doldurun. Üzerine zeytinyağı ekleyin. Ağzını sıkıca kapatıp 2 hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletin. Gerektiğinde şişeyi çalkalayın. İyice süzdükten sonra ağrılı bölgeye masaj yaparak uygulayın.

Lahana

Lahananın geniş yapraklarını kaynatın. Ağrılı bölgeye sıcak halde koyun. Soğumasına yakın sıcak olan yenisi ile değiştirin. Ayrıca lahana kaynadıktan sonra kıyarak lapa haline getirin. Sıcak bir bezin içine yerleştirin, ağrılı bölgeye sarın.

Pelin

Bir fincan kaynar suyun içine bir çay kaşığı pelin otu atın. Demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzerek günde 3 öğün birer çay fincanı tüketin.

Mısır püskülü

Bir litre suyun içine yeteri miktarda mısır püskülü katın. Kaynadıktan sonra ağrılı bölgeye masaj yaparak uygulayın.

Nane

Bir fincan kaynar suyun içine bir çay kaşığı nane atın. Demledikten sonra süzün. Günde 3 öğün birer çay fincanı tüketebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Probiyotiklerin faydaları

Çar May 31 , 2023
Probiyotik gıdalar genel sağlık için gerekliyken, sindirim siteminiz için de hayati önem taşır. Probiyotikler; besinlerin emilimine, yağların yakılmasına, vitamin, mineral, aminoasitlerin sentezlenmesine yardımcı olurlar. Modern yaşamla birlikte vücudunuzdaki probiyotiklerin sayısı da giderek azalıyor. Değişen beslenme alışkanlığı, geçirdiğiniz hastalıklar, kullandığınız antibiyotikler, doğum kontrol hapları ve diğer birçok ilacın kullanımı, vücudunuza dost […]

Recent Post