Ne yersen O’sun

Ne yersen o’sun ! Sağlıklı ve formda olmak için, sağlıklı, dengeli ve düzenli yemelisin. Yaşlanmak doğal bir süreç, ancak birçoğumuz yaşamımız boyunca genç ve fit gözükmek istiyoruz. Daha güçlü bir bağışıklık sistemi, hastalıklara karşı direnç, daha güçlü bir zihin, daha yüksek seviyede enerji, daha hızlı iyileşme ve kronik hastalıkları daha iyi yönetebilme ve fit kalmak için en iyi çözüm; antioksidan açıdan zengin ve ölçülü bir diyet uygulamaktır.

Yeni, güncellenmiş ifade aslında:

Yediğiniz, sindirdiğiniz ve asimile ettiğiniz şeysiniz.

Hatta bir adım daha ileri gidebiliriz:

Siz yediğiniz, sindirdiğiniz ve asimile ettiğiniz şeysiniz… ve eğer dikkatli değilseniz, elimine etmediğin şey de olabilirsiniz.”

Sindiriminiz yavaş ve çok yavaş, şişkin, gazlı veya gevşek bir şekilde hareket ediyor ve çok hızlı hareket ediyor olsa da, bunların hepsi yiyeceklerinizi düzgün bir şekilde parçalamadığınızı ve nihayetinde besinleri emmediğinizin işaretleridir.

Bağırsaklarınızın sindirimine ve besinlerin daha iyi emilimine yardımcı olmak için yapabileceğiniz birkaç basit öneri 😉

  • Yemeğinizi iyice çiğneyin. En az 20 kez!
  • Çalışma masanızda veya televizyonun önünde değil, yemek masasında oturun.
  • Yemeğinizle çok fazla sıvı içmekten kaçının
  • Daha fazla sebze yiyin.
  • Yemeklerden sonra meyvelerden kaçın.
  • Miden tam dolu olmadan durmalısın.

Besin önerileri – Ne yersen O’sun

Yediklerinizin etkisi sağlığınıza ve bel çevrenize işaret eder. Besinlerin sağlığa olduğu kadar güzelliğe de etkisi vardır. Yedikleriniz ile saç, cilt ve tırnaklarınıza yansır. Market alışveriş sepetinizde bulunması gereken yiyecekler;

Ispanak değerlidir!

Çünkü 2 önemli vitaminden zengindir. A ve E vitamini. A vitamini cilt kurumasını önler. Sadece yüzünüz değil aynı zamanda kafa derinizdeki kurumayı önlemede etkisi var. E vitaminini çoğu anti-aging ürününde kullanıldığını görürüz. Çünkü cildin esnekliği ve elastikiyetini korumasını sağlar ve cildi güneşin zararlı etkilerinden korur.

A vitamininden zengin besinler; yumurta, havuç, kayısı, kavun, ıspanak, brokoli, patates, roka, maydanoz, dereotu, tere, kırmızı et, süt ve yoğurttur.

E vitamininden zengin besinler; fındık, badem gibi yağlı tohumlar, avokado, zeytin, zeytinyağı, ay çekirdeği, ıspanak, kuşkonmazdır.

Birkaç çilek portakaldan daha yüksek miktarda C vitamini içerir.

C vitamini güzelliğimizi korumak için gereklidir çünkü kollojen üretimini artırır. Journal of Nutrition’da yayınlanan araştırmaya göre, 20-40 yaş arası yeterli C vitamini tüketen bireylerde, %0’li yaşlarında, tüketmeyenlere göre daha az kırışıklık görülmüş.

C vitamininden zengin besinler; çilek, kuşburnu, kivi, turunçgiller, kırmızı ve yeşilbiberler, kavun, yeşil yapraklı sebzeler, karnabahar, brokoli, domates, patatestir.

İlgili resim

Protein’in Önemi;

Hiçbir diyet yeterli protein almadan tamamlanmaz. Güzellik söz konusu olduğunda, protein en temel besindir. Protein eksikliğinde cildin daha soluk olduğunu görürüz. Aynı görüntü saç ve tırnaklarda da ortaya çıkar. Tavuk göğsü saf protein kaynağıdır. 1 porsiyonu sadece 35-40 kalori içerir ve yağ oranı düşüktür.

Yeşil çay antioksidan doludur. Antioksidan içeriği çoğu “”süper besin”” den daha yüksektir. Journal Nutriton’da bir araştırmaya göre, günde 2-6 bardak arası yeşil çay tüketenlerin cilt kanserine yakalanma riski azalıyor. Aynı zamanda kırışık oluşumunu azaltmada etkili. Sağlıklı ve genç görünümlü cilt için yeşil çaydan vazgeçmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kenevir yağından şampuan, krem ve sabun üretildi

Per Kas 17 , 2022
Kenevir yağından dermokozmetik ürünler üreten genç girişimci Emre Öneren, kenevir yağından geliştirdikleri dermokozmetik ürünlerin saç, el, ayak ve akne sorunlarına iyi geldiğini söyledi. 2019 yılında yurt dışına giderek kenevir yağı üzerine araştırma yaptığını söyleyen Kenevircim’in kurucusu Emre Öneren, ürünlerin nasıl üretildiği ve en çok hangi ürünlere talep olduğuna yönelik bilgi […]
Kenevir yağından şampuan, krem ve sabun üretildi

Recent Post