Zayıflatan Yaz Meyveleri

Meyveler sandığımızdan daha sağlıklı özellikle yazın kilo kontrolü ve kilo verme için oldukça iyi bir seçenek. Atıştırmalık olarak meyveler bu kadar kurtarıcı bir rol oynarken, kilo verdiren meyveleri tercih etmek en doğru seçim! İşte ilaç gibi gelecek zayıflatan yaz meyveleri!

Kayısı

Kayısı

İçerisindeki bol mineral ve zengin vitaminler dolayısıyla kilo vermeye yardımcıdır. Selülit oluşumunun engellenmesine yardımcıdır.

Avokado

Avokado

Metabolizmayı hızlandıran avokado; aynı zamanda erkeklerde ve kadınlarda kilo kaybından sorumlu testosteron hormonunu artırıyor.

İncir

İncir

Zayıflatan yaz meyveleri arasında yer alan İncir içerisindeki doğal şeker, aynı zamanda tok tutucu ve iştah kesici bir fayda da sağlar.

Kiraz

Kirazın faydaları nelerdir? Kiraz sapı ne işe yarar | Kiraz sapı ...

İdrar söktürücü özellikleri vardır. İçerdikleri antosiyanin sayesinde ağrılara karşı etkilidir. Araştırmacıların yaptıkları inceleme sonucu 20 adet kiraz bir aspirinle eşdeğer olup, içinde bulunan antosiyanin maddesi E ve C vitaminlere benzer antioksidan etki yapmaktadır.

Karpuz

Bozuk karpuz nasıl anlaşılır? Karpuz zehirlenmesine dikkat! Karpuz ...

Bol su içeriği ile selülitin baş düşmanlarındandır ancak karpuzun tüketim miktarlarına dikkat edilmelidir.

Limon

Limon

Yağ birikimini önlemeye ve yağların atımını hızlandırmaya yarayan limonun her sabah 1 bardak su ile tüketilmesi kilo vermeye yardımcı oluyor.

Şeftali

Şeftali

Sindirimi kolaylaştırır ve metobolizmayı hızlandırıcı etkisi vardır. Çok iyi bir idrar sökücüdür. C, A ve B3 vitamini ile potasyum ve folik asit açısından zengindir.

Elma

Elma
 

Kilo vermek için elmanın yeşili daha iyi bir seçenektir. İçerdiği vitaminler ve bitkisel enzimler sayesinde yağ yakıcı özelliğe sahiptir.

Kavun

Kavun

Kilo kaybında oldukça önemli bir meyve olan kavunun 200 gramında 60 kalori bulunuyor. Yüksek posa içeriği ile kan şekerinin düşmesini önleyen kavun, uzun süre tok kalmayı sağlıyor.

Muz

Muz

İçerdiği çözünür posadan dolayı yeme isteğini ciddi düzeyde azaltan muz, bağışıklık sisteminin güçlendiriyor ve tokluğu artırıyor. Kilo vermeye yardımcı olması için özellikle kahvaltıda tüketilmesi öneriliyor.

Yaptığınız Diyetler Size Uygun mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Susuzluk Beyin Kanamasına Neden Olabiliyor

Paz Ağu 16 , 2020
Beyin ve Sinir Hastalıkları Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Ali Ekici, susuzluk ve aşırı sıvı kayıplarının beyin kanamasına yol açabileceğini söyledi. Hava sıcaklıklarının artmasıyla vatandaşların gün boyu korunmadan güneş altında durması beyin kanaması geçirme riskini de arttırıyor. Sıvı kaybının yaşanması, susuzluk nedeniyle, tansiyonun düşmesi veya yükselmesi de beyin kanamasına sebep […]
Susuzluk Beyin Kanamasına Neden Olabiliyor

Recent Post