Bilim İnsanlarından Omicron Uyarısı

Türkiye’de de hızla yayılan Omicron varyantı ile ilgili dikkat çekici bir açıklama İngiltere’den geldi. Bilim insanları Omicron varyantının bulaştığından şüphelenenlerin kendini dinlemesi gerektiğini duyurdu.

Koronavirüsünün en çok mutasyona uğramış türü olan Omicron varyantıyla ilgili dikkat çekici bir açıklama uzmanlardan geldi.

Bilim insanları son dönemde sayıları hızla artan Omicron vakalarının belirtilerini açıklarken ilk semptomların hissedilmeden önce “işitileceğini” aktardı.

Sözcü’nün aktardığına göre; İngiliz basını, Omicron varyantına yakalandığını düşünen kişilerin sessizce bedenlerini dinlemeleri gerektiğini yazdı. Ülkenin çok okunan gazetelerinden Daily Star, “Hastalık hızla yayılırken bilim insanları Omicron’un ilk işaretlerinden birinin seste çatallanma ve boğukluk yaratması.” yorumunu yaptı.

Covid Çalışma Uygulaması ZOE’nin başındaki isim olan Profesör Tim Spector, “Varyantın en belirgin semptomları arasında burun akıntısı, baş ağrısı, halsizlik ya da boğuk ses olabilir” dedi. Öte yandan gece terleme ve hapşırmanın da yeni varyantla birlikte insanları tehdit eden semptomlardan biri olduğu belirtildi.

Uzmanlar, varyantın boğazda verdiği hasar sebebiyle sesin akışını bozduğunu aktarırken, diğer semptomların ise grip benzeri olduğuna dikkat çekti.

Güney Afrikalı bilim insanlarının araştırmalarına göre ise, Omicron varyantıyla enfekte olan hastaların bağışıklığı, Delta varyantına yakalananlara kıyasla artıyor. Güney Afrika’daki Afrika Sağlık Araştırma Enstitüsü’nde profesör olan Alex Sigal, Pazartesi günü Twitter’da, Omicron’un Güney Afrika deneyiminden göründüğü gibi, daha az patojenik olması halinde “bu durum, Delta’nın ortadan kalkmasına yardımcı olacak” ifadelerini kullandı.

Kanserden Korunmak İçin Nar Tüketin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Çamaşır Deterjanı Yerine Kullanılan Bitki: Soapberry Nedir?

Cts Oca 1 , 2022
Günümüzde iklim değişikliğinin getirdiği negatif sonuçlardan ötürü artık birçok sektörde çevre dostu çözümler ile tanışıyoruz. Dünyamızı en çok kirleten ürünlerden biri de kimyasal temizleyiciler.. Bu haberimizde hem çevre hem de insan dostu organik bir çamaşır temizlik çözümü “Soapberry“i inceleyeceğiz.. Dünyamız bugün kimyasal maddeler başta olmak üzere birçok zararlı madde ile küresel bir […]
sabun cevizi

Recent Post