Evde Spor Yapmak İçin En İyi Uygulamalar

Play Store ve App Store’da bulabileceğiniz evde spor yaparken size rehber olabilecek uygulamaları sizin için derledik…

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hareketin kısıtlanması, pek çok sağlık problemini beraberinde getiriyor. Pandemi sürecinde evlere kapanılmasıyla fiziksel sorunların yanı sıra psikolojik ve metabolik hastalıkların ortaya çıkabileceğini belirten uzmanlara göre, en sık karşılaşılan durumlardan biri kas kaybı.

Pandemi nedeniyle evde olduğumuz şu günlerde sağlığımızı kaybetmemek, kaslarımızı güçlü tutmak ve biraz olsun stresimizi azaltmak için spor yapabiliriz. Spor salonlarının kapanmış olması sporu hayatımızdan çıkaracağımız anlamına gelmiyor. Evde de spor yapmaya devam edebiliriz. Bunun için kendinize bir program arıyorsanız sizi içeriğimize alalım. İşte size evde spor yapmak için yardımcı olacak uygulamalar:

Nike Training Club

Evde spor yapmak için Nike Training Club, uygulaması oldukça popüler ve kullanıcıların çoğunluğu tarafından beğeniliyor. Aplikasyonda; başlangıçincelgüçlen gibi programlardan birini seçerek antrenman yapmaya başlayabilirsiniz. Bu özelliklerden de ücretsiz faydalanabiliyorsunuz. Buna ek olarak, kendinize uygun bulduğunuz kriterlere göre; ekipman ile ya da ekipmansız, belli bir kas grubu ya da tüm vücut üzerine haftanın belli günleri için egzersiz  programı oluşturabilirsiniz. Uygulamanın premium üyeliği de var ancak yukarıdaki özelliklere ücretsiz erişebilirsiniz.

iOS için Nike Training Club

Android için Nike Training Club

SWorkit

25 milyondan fazla kullanıcısı olan bu uygulamanın ücretli bölümleri ve fiyatı kullanıcılar tarafından eleştiriliyor. Fakat aynı zamanda aplikasyonun ücretsiz olarak kullanıma sunduğu çalışma rehberleri de var. Ücretli kısımda ise uygulama, kullanıcıları kişisel olarak analiz edip özel programlar hazırlıyor. Bunu da 7 gün ücretsiz deneme süreciyle deneyimleyebilir ve evde spor yapabilirsiniz. Satın almak istediğinizde ise uygulamaya aylık 70 lira ya da yıllık 400 lira ödemeniz gerekecek.

iOS için SWorkit

Android için SWorkit

Aaptiv

Aaptiv, programına her hafta 30 yeni ses antrenmanı ekleyerek binlerce seçenek sunuyor. Uygulamada egzersizinize ayak uydurmanıza yardımcı olacak teknikler, ipuçları ve cesaret veren yönlendirmeler bulunuyor. Uygulama, antrenmanlarınızla eşlik gitmek için benzersiz çalma listeleri bile oluşturuyor. Aaptiv’i yedi gün boyunca ücretsiz deneyin kullanıp ardından belirli bir ücret karşılığında üyelik satın alabilirsiniz. 

egzersiz uygulamaları

 iOS için Aaptiv

Android için Aaptiv

Ev Egzersizleri

Bu uygulama, alanının en popülerlerinden biri diyebiliriz. Play Store’da 50 milyondan fazla indirme sayısına sahip olan Ev Egzersizleri, kullanıcılara evde spor yapmak imkanıtanıyor ve hiçbir ekipman gerektirmiyor. Bu uygulama ile geliştirmek istediğiniz kas gruplarına özel çalışabilir ya da ‘Tüm Vücut’ programıyla 30 günlük bir antrenman sürecine başlayabilirsiniz. Ayrıca premium üyelik kısmına sahip uygulamada, ekipmanlı antrenman için ücretli üye olmanız gerekiyor. Bunun dışında uygulamayı ücretsiz kullanabilirsiniz.

iOS için Ev Egzersizleri

Android için Ev Egzersizleri

Freeletics Bodyweight

Bu uygulama ise kullanıcılarına sunduğu sosyal rekabet ortamı ile dikkat çekiyor. Kullanıcılar, aplikasyonun sunduğu hedeflere ulaşıp puan toplayabiliyor ve bunu diğer kullanıcılarla kıyaslayabiliyorFreeletics Bodyweight’in temel özelliklerini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Fakat uygulamanın premium versiyonu da bulunuyor.

iOS için Freeletics Bodyweight

Android için Freeletics Bodyweight

7 Minute Workout by Down Dog

Uygulama mağazalarının popüler aplikasyonlarından olan 7 Dakika Egzersiz, spor yapmak için fazla vaktini ayırmak istemeyen kullanıcılar için oldukça ideal diyebiliriz. Bu uygulama ile bir kas grubunuzu seçip ya da tüm vücut seçimiyle 7 dakikanızı ayırarak çalıştırabilirsiniz. Evde spor yaparken motive olmak için de uygulamada seçtiğiniz tarzda müzikleri dinlerken egzersizlerinizi yapabilirsiniz. Yine ev koşullarında ekipmansız spor yapmak için uygun olan uygulamalardan biri oluyor. Uygulamayı ücretsiz kullanabilirsiniz.

iOS için 7 Minute Workout

Android için 7 Minute Workout

Bunlar da evde spor için önerebileceğimiz 2 bonus uygulama 🙂

Body Boss

egzersiz uygulamaları

En iyi egzersiz uygulamaları arasında yer alan bir başka app ise BodyBoss. Bu uygulama 12 hafta içinde formda kalmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış bir dizi antrenman sunuyor. Uygulamada, farklı tonlama ve egzersiz türleri ile beslenme hedeflerini korumak için bazı rehberler bulunuyor. Uygulama sadece Android için indirilebilir.

CrunchLive


CrunchLive, 85’ten fazla sanal antrenmana erişim sağlıyor. Bu egzersizler, Crunch’un toplam vücut eğitim kampı, dans kardiyo, pilates, yoga ve daha fazlası gibi en popüler sınıflarından oluşuyor. 10 günlük ücretsiz deneme sürümünün ardından aylık belirli bir ücret karşılığında tüm antrenmanlara erişim sağlayabilirsiniz. CrunchLive’a sadece AppStore‘dan ulaşabilirsiniz.

Covid-19 salgınına karşı alınan yeni tedbirler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Saç Problemleri İçin Doğal Çözümler

Çar Tem 27 , 2022
Saç problemleri olmayan bir kişi yoktur sanırım. Her gün mükemmel saçlarla uyanmak sadece filmlerde oluyor. Kozmetik konusunda da en çok parayı saçlarımıza harcıyoruz haliyle. Farklı saç problemlerine çözüm olabilecek, kullananlar tarafından olumlu yorumlar almış doğal yöntemler, saçlarımızdaki sorunları çözecek doğal ve etkili çözümler… Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Çözüm Malzemeler 1 […]
saç problemleri

Recent Post