SGK’den deprem bölgesi için ilaç açıklaması

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen yıkıcı depremde bölgelerde ikameti bulunanlar için raporlu ilaçlar ve tıbbi malzemeleri bir defaya mahsus reçetesiz temin edilebileceğini açıkladı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde 10 il etkilendi, can kaybı ve yaralı sayısı her dakika artıyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu’dan (SGK) yapılan açıklamaya göre; Kahramanmaraş merkezli depremin etkilediği bölgelerde ikameti bulunanlar, raporlu ilaçlar ve tıbbi malzemeleri bir defaya mahsus reçetesiz temin edebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Şizofreni Riskini Azaltıyor

Per Şub 9 , 2023
Avustralyalı bilim adamlarının araştırmasına göre, balık yağı kullananların şizofreniye yakalanma riski daha az. Balık yağı haplarının şizofreninin gelişimini önleyebileceği belirlendi.  Avustralya’daki Melbourne Üniversitesi’nden bilim adamlarının araştırması, 3 ay boyunca omega-3 içeren balık yağı hapı kullananlarda şizofreni belirtilerinin daha az olduğunu ortaya koydu. ETKİN MADDE OLMAYAN HAPLAR KULLANILDI Bilim adamları, 13-25 yaşında, şizofreninin […]
Şizofreni Riskini Azaltıyor

Recent Post