Alerjik Astım Hastaları İçin Bitkisel Kür

Malzemeler:

– 6 – 7 Adet Keçiboybuzu

– Yarım litre su

Hazırlanışı:

Keçiboynuzlarını kırarak soğuk suda yıkayınız. ( Bazılarının içlerinde zamanla güve yumurtası oluşur. Hiç bir zararı yoktur ama yine de yıkamanızda fayda vardır.)

Yarım litre suda 7 – 8 dk. kaynatılıp sabah akşam içilmelidir.

Keçiboynuzunda kafein yoktur. İçersinde astımı tetikleyen maddeler bulunmaz. Alerjik astımı tetikleyen kafeindir. O yüzden kahve, çikolata ve kızarmadan uzak durulmalıdır.

5 yaşındaki çocuklara bile aynı tedavi uygulanabilir. Hatta içersine 1 tatlı kaşığından biraz az balda ilave edilirse daha faydalı olur.

Ayrıca aynı kür, tırnak kırılmalarına karşı faydalıdır.

Kürlerin Hazırlanışında Püf Noktaları:

Öncelikte kullanılacak ürünler soğuk suda süzgeç yardımıyla yıkanmalı ve tozu giderilmelidir. Kaynatma işlemi ise, önce su kaynatılıp, malzeme üzerine öyle ilave edilmelidir.

Ayrıca, mutlaka kürleri hergün taze olarak hazırlayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Çinko eksikliği nelere yol açar?

Çar Tem 19 , 2023
Çinko sağlığınız için son derece önemli bir mineral. Çinko eksikliği uzun vadede birçok sağlık sorununun oluşmasına neden oluyor. Çinko eksikliği çoğu zaman yeterince çinko içeren gıda tüketmemekten kaynaklanmıyor! Birçok ilaç da çinko eksilmesine neden olabiliyor. İşte çinko eksikliği ile ortaya çıkabilecek hastalıklar; Vücut direnci düşüyor Bağışıklık sistemi sağlığı açısından çinko […]

Recent Post