Şeffaf Braketli Tedavi Nedir?

Şeffaf Braketli Tedavi Nedir?

Seramik braket kullanılarak yapılan ortodontik tedavidir. Seramik braketler şeffaf renkte olduklarından metal braketlere göre daha estetik bir görüntüye sahiptir.

Şeffaf Braketli Tedavi Nasıl Uygulanır?

Seramik braket uygulaması ve metal braket uygulaması birebir aynıdır. Diş yüzeyleri hazırlanarak seramik braketler diş yüzeyine yapıştırılır.

Şeffaf Braketli Tedavi Avantajları

Seramik braketlerin en büyük avantajları estetiktir. Özellikle yetişkin hastalar hastalar tarafından metal braketlere oranla dışardan daha az belli olduğundan tercih edilir.

Şeffaf Braketli Tedavi Dezavantajları

Seramik braketlerle yapılan tedaviler metal braketlere oranla daha biraz daha uzun sürebilmektedir. Aynı zamanda söküm aşamasında dişlerde mikro çatlaklar oluşturabilmektedir. Bu nedenle dikkatle uygulanmalıdır.

Şeffaf Braketli Tedavi Sonucu Ne Kadar Sürer?

Tedavi süresi kişiden kişiye göre değişmektedir. Ortodontik tedaviler ortalama 1.5-2 sene arasında sürebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kalp Yetmezliği Nedir? Belirtileri ve Tedavisi

Sal Ara 12 , 2023
Kalp Yetmezliği Nedir? Sağlıklı ve yeterince verimli işleyen bir kalp, vücudun tüm bölümlerine yeterli oksijen ve kanı ulaştırabilmek için olabilecek en iyi şekilde çalışır. Kalp yetmezliği hastalığı ise kalbin vücuda yeterince kan pompalayamaması durumudur. Kalp, bu durumu tolere edebilme amacıyla genişlemeye ve büyümeye başlayabilir. Bu durum, kalp büyümesi olarak isimlendirilmektedir. […]

Recent Post